DE
CZ
PL
Wondorf
EN
Wondorf-Domy z Bali

Zimowe drewniane domy z bali

Jeśli chcesz wybudować na swojej działce domek z bali , który będzie ciepły podczas wszelkich mrozów, skontaktuj się z profesjonalistami z firmy Wondorf. Mamy prawdziwych mistrzów w swoim fachu, dziedzicznych stolarzy, którzy znają wszystkie niuanse konstrukcji drewnianych.

Izolacja cieplna ścian jest ważna dla domu zimowego. Wpływa to na grubość drewna, jakość konstrukcji, obecność i poprawność izolacji cieplnej.

Jakie drewno wybrać do budowy domu zimowego?

Nasza firma oferuje domy z prętem profilowanym i nieprofilowanym.

Profilowany pręt posiada specjalne rowki i kolce do łączenia wieńców ze sobą. Po montażu ściany z tego materiału nie mają pęknięć, praktycznie nie są wysadzane i mają schludny wygląd. Dzięki połączeniu tych cech uważa się, że ściany z profilowanej belki nie wymagają zewnętrznego i wewnętrznego wykończenia. Jest to prawdą, jeśli dom jest zbudowany jako dacha do życia w ciepłym sezonie i okresowych wizyt w zimie. Jednak dla stałego pobytu w regionie Moskwy, gdzie średnia temperatura w miesiącach zimowych waha się od -7 do -10 ° C, ściany bar 150 x 150, a nawet 200 x 200 mm nie mają wystarczających właściwości termicznych. Aby spełnić wymagania termotechniczne domu, konieczne jest wyłożenie i ocieplenie przynajmniej jednej strony.

Ściany z nieobrobionego drewna wymagają obowiązkowego przycięcia i ocieplenia, ponieważ po skurczeniu się domu mogą pojawić się w nich pęknięcia. Przed wykończeniem ściany są wielokrotnie spoinowane, a następnie izolowane. Po wykończeniu dom w pełni spełnia normy budowlane w zakresie izolacji cieplnej i można w nim mieszkać w mroźne zimowe miesiące.

Właściwa izolacja

Zewnętrzne wykończenie i izolacja domu mają za zadanie chronić go przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego i zapewnić niezbędną izolację cieplną. Jeśli prace prowadzone są z naruszeniem technologii, izolacja może być nieskuteczna, a nawet negatywnie wpłynąć na trwałość konstrukcji. Dlatego prace wykończeniowe w domu lepiej powierzyć profesjonalistom. Optymalnym rozwiązaniem jest zlecenie budowy zimowego domu z drewna pod klucz.

Nasza firma wykonuje pełny cykl produkcyjny belki jakościowej, montaż domu, wykończenie i izolację. Gwarantujemy trwałość i niezawodność naszych domów!

Kalkulator. Oblicz koszt budowy domu z bali za darmo

Zmodeluj swój wymarzony dom z bali.

Do obliczeń wystarczy wprowadzić kilka parametrów.